Nieuwsbrief zondag 1 oktober 2023

De Kleine Samenspraak

Deze zondagsbrief is een wekelijkse uitgave van de ABG-parochie in Amsterdam-Oost

Mailadres: abgparochie@gmail.com / Website: www.abgparochie.nl

Rek.nr. NL 23 INGB 0003872331

Zondag 1 oktober  2023    26e zondag door het jaar       

Agenda

Zondag1 okt10.30 uurWoord en Communieviering, AnnaBon, Peter Commandeur
Zondag1 okt10.30 uurEucharistieviering, Gerardus, Pastor Ruud Huysmans,
Zondag8 okt10.30 uurWoord en Communieviering, AnnaBon, Marga Berkhout
Zondag8 okt10.30 uurGerardusfeest, Eucharistieviering, Gerardus, P. Marianus Jehandut, SVD
Zondag15 okt10.30 uurWoord en Communieviering, AnnaBon, Uschi Janssen
Zondag15 okt10.30 uurWoord en Communieviering, Gerardus, Kitty Bouwman

Mededelingen

Rozenkransgebed in de oktobermaand

In oktober is er weer gelegenheid om samen de rozenkrans te bidden. Iedere woensdag na de eucharistieviering van 9.00 uur in de AnnaBonifatius. En iedere vrijdag na de eucharistieviering van 9.00 uur in de Gerardus.

Gerardusfeest op zondag 8 oktober 2023

Dit jaar vieren we het Gerardusfeest op zondag 8 oktober met een feestelijke eucharistieviering om 10.30 uur. Pater Marianus zal voorgaan in deze viering.

Wij willen ons opnieuw laten inspireren door onze patroonheilige Gerardus Majella. We hopen dat het een heel sfeervolle viering zal worden, waarin wij onze verbondenheid met de Heer en met elkaar mogen vieren en versterken. U bent van harte welkom! Uw aanwezigheid zal de feestvreugde zeker vergroten.

Na de viering is er gelegenheid elkaar te ontmoeten onder het genot van een kopje koffie of thee. Wij hopen dat er onder ons mensen zijn die iets lekkers willen bakken. Dat maakt het geheel extra feestelijk.

Litanie van Maria: Wat moet of mag ik met Maria?

Actie en contemplatie, schilderen en bidden.

Inhoud: Oktober is de Mariamaand. En het bidden van de Litanie van Maria heeft daarin een duidelijke plaats. De Litanie van Maria is een repeteergebed en heeft vanwege de herhaling van de namen en beelden voor Maria een speciale spirituele uitwerking. Paus Franciscus heeft drie nieuwe namen voor Maria toegevoegd. Ook wij kunnen nieuwe namen voor Maria toevoegen, zoals “Dwaze moeder van Golgotha, bid voor ons”.

Tijdens onze activiteit willen we de namen van de Litanie goed tot ons door laten dringen. Ook willen we u uitnodigen om eventueel tot nieuwe namen voor Maria te komen. Namen die dicht bij onze eigen beleving staan en waarmee Maria in ons leven een speciale betekenis krijgt. Die namen zullen we tijdens onze activiteit toevoegen aan de Litanie. Zelf schilderen is een hulpmiddel om dichter bij onze beleving te komen.

We laten enkele voorbeelden van afbeeldingen van Maria zien. Maar het is de bedoeling dat we met verf uitdrukking geven aan onze persoonlijke beleving van de door ons gekozen naam uit de Litanie voor Maria of een naam die door onszelf is bedacht.

De gehele Litanie spreken we gezamenlijk uit aan het eind van de bijeenkomst, geïllustreerd door onze expressies in verf. (Wellicht ten overvloede: u hoeft niet te kunnen schilderen!)

Werkwijze: Meditatie, schilderen, bidden van de Litanie met de aanvullingen

Wanneer: Zaterdag 14 oktober, 15.00 uur (inloop met koffie en thee vanaf 14.45) tot 17.30 uur

Waar: Gerardus Majella, Lombokstraat 2, hoek Zeeburgerdijk

Aanmelden: via mail bij uschi.janssen@gmail.com of via 020-6681680

Maximum aantal deelnemers: 10

Wees welkom, Uschi Janssen, Tessa Koopmanschap, Jaap van der Meij.

Bestemming collecte 1 oktober 2023  AnnaBon en Gerardus Majella

Voor de pastorale zorg in onze gemeenschap

Onze zieken

Irish Khan AB * Hilda Coutinho-Post AB * Daisy Etnel AB * Alma Gunsing AB * Thea Leysner AB * Maritza Isenia AB * Simone van Achterberg AB * mevr. Burke AB *

Mevr. Huls- Akker G * Norma Burgzorg G * Jennifer Harrefelt G * Ynskje Tirro G * Jun Tidula en Gloria Tidula G * Eduard Mangal G * Marcia en Milli Heimans G * Moeder Ilse G * Willem van Brussel G * Widja en Prim Jankipersad G * Esseline Raalte G * en voor degenen die hen verzorgen.

Overledene

Murvin Banket *

Intenties zondag 1 oktober  2023 AnnaBon

Pastor Leo Nederstigt *  Overl. fam. Willms – Esselaar * en voor al onze dierbare overledenen.

Intenties  zondag 1 oktober  2023 Gerardus Majella

Overleden familie Mangelmans-van Rijsingen en overleden familie van Geem-Homan * Leo Mangelmans * Henderik Bruinsma en Helena Johanna Bruinsma – de Ridder * Henk Bruinsma * Mariano Castillo en Cresencia Castillo * Gaudencio Balio en Arcadia Balio * Pastor Leo Nederstigt * en voor al onze dierbare  overledenen.

Intenties vrijdag 6 oktober 2023 Gerardus Majella

Overleden familie van Raan-Aafjes * en voor al onze dierbare overledenen

In geval van nood kunt u bellen met de parochietelefoon: 0648954567

Kopij voor de kleine Samenspraak graag uiterlijk inleveren vóór woensdag 10.00 uur!

Wilt u deze nieuwsbrief graag digitaal ontvangen, meld u zich dan aan via mail of telefoon.

Gerardus Majellakerk: Lombokstraat 2, 1094 AL Amsterdam. Tel. 020-6650070 (secretariaat).

Anna-Bonifatiuskerk, Tweede Oosterparkstraat 246, 1092 BV Amsterdam.

Mailadres: abgparochie@gmail.com / Website: www.abgparochie.nl

Rek.nr. NL 23 INGB 0003872331

Secretariaat is geopend op vrijdag om 10.00-12.00 uur